Останнім часом почастішали випадки виникнення електричного потенціалу на внутрішньобудинкових та надземних внутрішньодворових газопроводах.

     Наявність напруги на газопроводах може привести до руйнування даних газопроводів, з подальшими витоками газу і всіма витікаючими з цього наслідками.

     Основними причинами виникнення електричного потенціалу на газопроводах є:

- несправне заземлення будівель.

- несанкціонований відбір електроенергії при відмотуванні приладів обліку електроенергії механічного типу і використанні газопроводу в якості "землі".

- використання газопроводів в якості заземлювачів для електричних приладів.

- прокладка електрокабелів і установка електроприладів і електричних розеток на ненормативному відстані від газопроводів і т.д.
      Для виключення виникнення електричного потенціалу на струмопровідних частинах, інженерних комунікацій, металевих будівельних конструкціях житлових будинків, власникам (балансоутримувачів) будівель (житлових будинків) необхідно:
- виконувати виміри різниці потенціалів між нулем трансформаторної підстанції і заземлюючим контуром.

 - перевіряти схеми підключення електроживлення будинків на предмет відповідності перерізу електрокабеля існуючим електричним навантаженням.

 - перевіряти, а при необхідності виконувати заземлення для вирівнювання електропотенціалу відповідно до вимог нормативних документів.

 - своєчасно інформувати РЕС про можливість несанкціонованого відбору електроенергії мешканцям квартир, в яких виявлено порушення.

     А також, у запобігання нещасних випадків, переконливе прохання до мешканців квартир:

 - не використовувати газопроводи в якості заземлювачів.

 - не прокладати по газопроводах: Електрокабель, кабелів телебачення, інтернету, радіо, телефонного та диспетчерського зв'язку.