7 квітня 1864 - у цей день між Одеською міською розпорядчої Думою і підданим Баварії Августом Рідінгер був підписаний контракт про будівництво в Одесі газового заводу. До 1913 р. на газовому заводі вироблявся світильний газ для освітлення вулиць міста. Перший пуск природного газу в м. Одеса був здійснений в 1964 році на житловому масиві Чорноморської дороги № 56 і в тому ж році був закритий газовий завод.

01.07.2003 року на базі головного підприємства ВАТ «Одесагаз» для експлуатації та обслуговування систем газопостачання природного газу міста створено Управління експлуатації газового господарства м. Одеси (УЕГГ), організувавшись як окремий підрозділ у структурі ВАТ «Одесагаз».

Сьогодні Управління експлуатації газового господарства м. Одеси, незважаючи на економічні, фінансові труднощі, властиві не тільки нашому підприємству, докладає всіх зусиль для реалізації заходів щодо безаварійної та надійної роботи систем газопостачання. Одними з основних завдань підприємства є безперебійне і безпечне постачання газу споживачам м.Одеси, а також втілення передових рішень для економного використання природного газу. Для стабільної та безпечної роботи системи газопостачання, утримання робочого режиму тиску газу в заданих параметрах, підприємство застосовує найбільш передові і надійні технології як, вітчизняних так і відомих у всьому світі виробників у цій області. Наприклад, при реконструкції головних газорозподільних пунктів РП-1, РП-4 в м. Одесі була залучена до співпраці італійська фірма «Pietro Fiorentini», як найбільш перспективна і стабільна, що спеціалізується на постачанні, монтажі та наладці газового обладнання. Проводиться також заміна застарілих газорозподільних пунктів (ГРП) на ГРП шафового типу з модернізованим устаткуванням. На одному з ГРП в Одесі встановлено обладнання телеметрії, яка дозволяє за допомогою мобільного зв'язку контролювати параметри газу який поступає для населення. У м.Одесі, особливо в її центральній частині, газопроводи побудовані 40-50 років тому. Заміна ділянок газопроводів, а саме сталь на сталь, має ряд складностей. Однак, ця проблема вирішується шляхом впровадження нових технологій. В основу цього завдання було покладено широке застосування поліетиленових труб і матеріалів, використовуваних при будівництві та ремонті газопроводів.

З метою реалізації програми реконструкції системи газопостачання м.Одеси із застосуванням поліетиленових труб, публічне акціонерне товариство «Одесагаз» УЕГГ м. Одеси використовує технологію французької фірми «Газ де Франс» по будівництву газових мереж та відновлення малонадійних газопроводів методом протяжки поліетиленових труб в середині сталевих. Ця технологія дозволила в 2-3 рази зменшити витрати на ремонт газопроводів в порівнянні з традиційними методами. У кілька разів зменшується і тривалість проведення робіт, максимально знижуються екологічні наслідки при застосуванні цієї технології. Незважаючи на труднощі з оплатою за природний газ, УЕГГ м. Одеси безперебійно і безаварійно забезпечує споживачів м. Одеси газом. Воно виконує заміну старих газопроводів, веде будівництво нових. За останні роки «блакитне паливо» отримали мешканці будинків в нових розвинених районах міста на пос. Котовського та пос. Таїрова та інших районів міста. Одним з основних завдань управління експлуатації газового господарства м. Одеси є безперебійне та безаварійне газопостачання споживачів міста природним газом. Для цього, нашим підприємством постійно проводяться роботи з реконструкції та модернізації існуючого газового господарства. Поліпшенню підлягають усі сфери діяльності - від заміни газопроводів і газорегуляторних пунктів до поліпшення умов роботи наших співробітників. Експлуатацією систем газопостачання міста і підтриманням їх у робочому стані, займаються приблизно 595 працівників управління газового господарства м. Одеси, які працюють в будні, вихідні та святкові дні, для забезпечення безпечного і безаварійного газопостачання споживачів природного газу.В теперишній час в експлуатації управління знаходяться:2466,655 км. розподільчих газопроводів та дворових вводів, 671 од. газорегуляторних пунктів, 1349 будинкових регуляторів тиску газу, 356153 квартир і житлових будинків, 3014 комунально-побутових об"єктів, 560277 од. побутового газового обладнання та інше.

Велика увага приділяється аварійно - диспетчерської служби, оновлюється автотранспорт, побудований теплий бокс для автотранспорту, що дозволяє в зимовий час оперативно виїжджати на аварійні заявки, так само оновлено обладнання з приймання заявок (архіватор зв'язку). Для поліпшення обслуговування населення оновлюється оргтехніка та програмне забезпечення абонентного відділу. Постійно виконуються роботи з капітального ремонту, (замінюються на нові) дворові газопроводи з цокольними вводами в житлові будинки. Для поліпшення прийому громадян відремонтовані газові ділянки та консультаційний центр УЕГГ м.Одеси де проводяться прийоми громадян. При експлуатації об'єктів газопостачання передбачається (обходи, технічне та комплексне приладове обслуговування та ремонт зовнішніх та підземних газопроводів, газорегуляторних пунктів і систем електрохімічного захисту газопроводів). Цілу добу диспетчер аварійної служби газу УЕГГ м.Одеси приймає дзвінки за номером «104». В середньому за добу надходить до 50 заявок. Аварійна служба обслуговує всі райони міста і прилеглі до нього приміські селища. Для швидкого реагування на заявки абонентів на наявність витоку газу у нас створені філії аварійної служби в північній і південній частинах міста. Парк автомобілів, укомплектованих спеціальним обладнанням, інструментами, необхідним матеріалом для усунення аварійної ситуації, постійно оновлюється. У цьому році він поповнився двома новими машинами. У службі постійно проводяться тренувальні заняття із співробітниками аварійної служби, для чого з цією метою був спеціально створений і обладнаний тренувальний містечко, в якому і відпрацьовують свої навички працівники аварійної служби по локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

СЕУГ та ДВ (служба експлуатації вуличних газопроводів та дворових вводів) займається обслуговуванням і ремонтом газопроводів, що підводять газ до кожного будинку м. Одеси. Працівники служби часто зустрічаються із проблемою забудови виходів з землі газових труб, фасадних газопроводів, вимикаючих пристроїв, - що заважає їх своєчасному обслуговуванню і ремонту, а в разі аварії та відключення. Будівництво гаражів, кіосків, магазинів, на газопроводі істотно ускладнює його нормальне обслуговування, що може призвести до аварійних ситуацій. Нагадуємо, що складування матеріалів, організація стоянок автотранспорту, посадка дерев, будь - яке будівництво ближче двох метрів до газопроводу ЗАБОРОНЕНО. Для визначення витоку газу цього року ПАТ «Одесагаз» була придбана сучасна мобільна установка з пошуку витоків газу на підземних газопроводах, яка являє собою позашляховий автомобіль, оснащений високочутливим газоаналізатором французького виробництва зі спеціальним програмним забезпеченням виконує обробку, зберігання інформації, побудова графіків замірів. За допомогою насоса через забірні трубки відбувається всмоктування повітря зовнішнього середовища і проводиться його аналіз. Виявлення витоків газу здійснюється на відстані 4 метрів від осі машини в процесі руху автомобіля зі швидкістю до 40 км. в годину. Якщо в складі повітря присутня газ, на моніторі комп'ютера фіксується місце розташування витоку і його концентрація. За зафіксованим параметрами на усунення витоку газу виїжджає спеціалізована аварійно газова ремонтна машина АГРМ для усунення. У ході виконання робіт автомобіль показав гарні результати - було знайдено кілька витоків газу, зокрема по вул.Балківська кут вул. Розкидайлівська, де був замінений весь підземний газопровід O 600 мм і довжиною понад 80 м по вул.Раскидайлівська при переході через вул.Балківська. Автомобіль є єдиним в Україні і не має аналогів у СНД. Крім того, за допомогою спеціальних приладів - газоаналізаторів, обхідник УЕГГ м. Одеси - регулярно обстежуються всі газопроводи.

Активно триває процес заміни старих газорегуляторних пунктів на нові сучасні установки, також триває заміна застарілих вимикаючих пристроїв на нові. В УЕГГ м. Одеси постійно проводяться роботи по виконанню плану комплексних заходів щодо профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті. За графіком виконується планово-технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання, в ході якого виявляється самовільно встановлене газове обладнання з наступним відключенням від газопостачання та складанням актів, проводяться повторні інструктажі з населенням з безпечного користування газом, поширюються різного роду пам'ятки, плакати. Однак, використання природного газу в побуті стало настільки звичайним, що споживачі часто забувають про безпеку газокористування, створюючи тим самим аварійні ситуації, які, на жаль, іноді закінчуються трагічно. Для того, що б природний газ працював виключно на благо споживачів, необхідно пам'ятати, наша безпека багато в чому залежить від нас.