На офіційному сайті АТ «Укртрансгаз» відображено інформацію щодо накопиченої заборгованості ПАТ «Одесагаз» за послугу балансування у розмірі 890 млн грн.

Фактично 500 млн грн з цієї суми штучно створеної заборгованості за спожитий газ теплогенеруючими підприємствами.

На постачальника газу ПАТ «НАК «Нафтогаз України»» (далі – Нафтогаз) покладено обов'язок постачати природний газ виробникам теплової енергії за пільговою ціною. У зв’язку з тим, що АТ «Укртрансгаз» є підрозділом компанії Нафтогаз це надало можливість використовувати «схему» реалізації газу за попередньою змовою та ухилятися від реалізації газу за пільговою ціною. Замість реалізації газу за пільговою ціною, Нафтогаз відмовляється постачати газ теплогенеруючим підприємствам в опалювальний період в порушення розпоряджень Кабінету Міністрів України. ПАТ «Одесагаз», виконуючи дані розпорядження, розподіляє газ на теплогенеруючі підприємства. Так як у споживача відсутній постачальник газу (Нафтогаз відмовляється постачати) у АТ «Укртрансгаз» з’являється недостача газу у системі, обсяг якої товариство зобов’язано закупити на ринку. Фактично АТ «Укртрансгаз» закуповує газ у Нафтогазу та намагається реалізувати його за ринковою ціною ПАТ «Одесагаз» у вигляді послуги балансування. У разі успішної реалізації даної «схеми» теплогенеруючі підприємства отримують газ за ринковою ціною (за періоди 2016-2018рр.). На даний час АТ «Укртрансгаз» намагається стягнути заборгованість у судовому порядку та є рішення суду щодо відмови АТ «Укртрансгаз» у задоволенні позовних вимог. Але це не зупиняє а ні Нафтогаз, а ні АТ «Укртрансгаз» в подальшому використовувати дану «схему», яка в разі реалізації збільшить в рази вартість послуги теплопостачання майже для кожного мешканця м. Одеси та Одеської області. 

Щодо залишку заборгованості за послугу балансування, дана заборгованість створилась через економічно необґрунтований тариф на розподіл природного газу, який не дає можливості ПАТ «Одесагаз» закуповувати природний газ для технологічних втрат та витрат у постачальників газу та вимушує отримувати послугу балансування у АТ «Укртрансгаз».