65003, Україна, м. Одеса, вул. Одарія, 1

Пн-Пт 8:30 - 17:30

До уваги споживачів природного газу

                   Шановні побутові споживачі  природного газу!!!

Встановлення газового лічильника дає можливість споживачам розраховуватися за природний газ відповідно до реальних обсягів його споживання.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» кожний споживач природного газу повинен мати лічильник  газу. Побутових споживачів, які не мають у своїх оселях лічильників природного газу, попереджаємо, що  послуга розподілу природного газу буде їм припинена з 01 січня 2021 року.

З метою запобігання негативних наслідків припинення надання послуги розподілу природного газу  для побутових споживачів АТ «Одесагаз» повідомляє про продовження  програми щодо встановлення індивідуальних  лічильників природного газу таким споживачам за рахунок компанії. Термін закінчення  програми 31 грудня 2020 року.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідальність за технічний стан і безпеку експлуатації газового обладнання (в тому числі і лічильників) несуть споживачі природного газу і власники житла. Споживач несе відповідальність за пошкодження лічильника газу, пломб на ньому, порушення цілісності чи пошкодження повірочного тавра, а також за дії, які приводять до заниження показників лічильника.

Перед встановленням лічильника з Вами попередньо узгодять дату та час монтажних робіт (установки лічильника) і приймання лічильника в експлуатацію. Після виконання робіт з монтажу, лічильник приймається в експлуатацію – фахівець газового господарства перевіряє його справність та встановлює пломбу з номером.

Шановні побутові споживачі природного газу, також вимушені звернути Вашу увагу, що деякі квартири у багатоквартирних будинках, які не мають індивідуальних лічильників природного газу, були забезпечені комерційним обліком природного газу шляхом встановлення загальнобудинкового вузла обліку відповідно до вимог діючого на той момент законодавства України, а саме Кодексу газорозподільних систем, Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (у редакції від 09.04.2015р., згідно з якою  не передбачалася згода співвласників багатоквартирного будинку на встановлення такого вузла обліку) та Постанови НКРЕКП від 24.03.2016р. № 404 «Про затвердження Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Одесагаз» на 2016-2025 роки». Звертаємо також Вашу увагу, що згідно ст.5 Цивільного кодексу України, акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності та не мають зворотної дії у часі. Таким чином, в квартирах, які були забезпечені комерційним обліком природного газу шляхом встановлення загальнобудинкового вузла обліку, індивідуальні лічильники природного газу не буде встановлюватись за кошти АТ “Одесагаз”.

Побутові споживачі також мають право самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу.

Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів природного газу - фізичних осіб (населення) встановлюються Кабінетом Міністрів України. Попереджаємо, що станом на 01 травня 2020 року такий механізм компенсації Кабінетом Міністрів України не встановлено.

Також АТ «Одесагаз» вимушено попередити, якщо у встановлений термін побутовий споживач не погодиться на встановлення лічильника газу за кошти АТ «Одесагаз» або не встановить лічильник природного газу  за свій рахунок  до 31.12.2020р. то розподіл природного газу буде призупинено  з 01.01.2021 року;

Крім цього, у разі відмови на встановлення лічильника  працівники АТ «Одесагаз» будуть вимушені скласти на такого побутового споживача Акт про порушення , після чого фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по такому побутовому споживачу за відповідний календарний місяць буде визначатися за граничними об’ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв .

За додатковою інформацією просимо звертатися до Консультаційного центру АТ “Одесагаз” за адресою м. Одеса, вул. Одарія, 1.

Схожі матеріали

Підпішіться на новини

Ви будете отримувати новини на вказану електронну пошту

© Copyright 2020 odgaz.odessa.ua