АТ Одесагаз | Історія

Акціонерне товариство «Одесагаз» - більше 150 років досвіду!

 

Історія нашої компанії починається з 1864 року, коли в місті Одеса був закладений завод з виробництва штучного газу, який застосовувався для вуличного освітлення.

Після підведення підсумків міжнародного тендера на вуличне освітлення міста 7 квітня 1864 року, між Одеською міською думою і підданим Баварії Августом Рідінгер був підписаний контракт про будівництво в Одесі газового заводу. Будівельним майданчиком заводу було визначено ділянку в Ливарному провулку (зараз - Газовий провулок). Одеса стала одним з перших міст України, в якому був відкритий газовий завод. Завод виробляв штучний газ, який представляв собою суміш водню, метану і окису вуглецю.

Світильний газ в Одесі виробляли з англійського вугілля, який за досить низькими цінами доставляли морем з Кардіффа (пізніше для виробництва штучного газу стали використовувати вугілля Донбасу). Щодоби завод виробляв 8 тисяч кубічних метрів газу. Цього обсягу було достатньо, щоб ліхтарники щовечора запалювали на вулицях Одеси безліч вогнів.

Все технологічне обладнання і навіть чавунні труби для газорозподільних мереж повністю поставлялися з-за кордону іноземними фірмами, а ліхтарні стовпи відливали в Одесі.

Станом на 1913 рік у вуличному газовому освітленні міста Одеса було задіяно понад 2000 газових ліхтарів з протяжністю газорозподільних мереж більше 80 кілометрів.

 

Сьогодні «Одесагаз» - потужне сучасне підприємство. До його складу, крім служб і відділів головного підприємства входять 14 управлінь по експлуатації газового господарства в районах Одеської області. Загальна протяжність газопроводів - 10 з половиною тисяч кілометрів і включає близько 450 газорозподільних пунктів, 2000 пунктів шафового типу та 900 станцій катодного захисту.

Наше підприємство крім забезпечення споживачів області якісною та безпечною послугою розподілу природного газу також значну частину ресурсів направляє на модернізацію газорозподільних мереж і впровадження новітніх технологій, пов'язаних з виробничою діяльністю.

До основних технологічних показників роботи компанії можна віднести:

 кількість наших споживачів, яке на сьогоднішній день перевищує 630 тисяч абонентів;

 протяжність газорозподільних мереж, яка, як говорилося раніше, перевищує 10,5 тисяч кілометрів;

 а також загальний обсяг розподілу природногогазу в рік, що дорівнює близько одного мільярда сто мільйонів кубічних метрів.

Ключові слова
Схожі матеріали

Підпішіться на новини

Ви будете отримувати новини на вказану електронну пошту

© 2024 AT ОДЕСАГАЗ odgaz.odessa.ua